Septembri alguses olime kümne päevasel Ukraina reisil. Kohe peale meie reisi olid minu Soome sõbrad Ukraina poole teel. Nad sõitsid autoga läbi Baltimaade, Poola, Rumeenia ja jõudsid Moldaaviasse. Neil oli plaan Moldaavia kaudu sõita Ukrainasse. Enne kui nad Soomest teele asusid, küsisid minult, et kas nad saavad mind millegiga aidata. Ma ütlesin, et leidsin Odessast ühe inimese, kes aitab kodutuid lapsi. Tal on hetkel 33 kodutut last. Neil oli riideid ja jalanõusid vaja. Ma palusin et soomlased tooks jalanõusid ja riideid. Soomlased saidki need jalanõud ja riided ja nad pidid need viima Odessasse. Rumeenia – Ukraina piiril selgus, et neid ei lasta autoga üle Moldaavia piiri, sest autol ei ole rahvusvahelist kindlustust ehk rohelist kaarti. Neil anti käsk 24 tunni jooksul Moldaavist lahkuda. Nii nad siis sõitsidki oma kodumaale, Soome tagasi.

Kodutud lapsed, aga teadsid et 17. septembril jõuavad soomlased Odessasse ja toovad neile jalanõusid. Neid aga ei tulnudki. Kiiresti oli vaja mingi lahendus leida, et mitte lapsi petta. Laste jalanõud maksavad Ukrainas 10 euri paar.

Tegin oma sõpradele üleskutse, et kas saaksime ühiselt koguda kiiresti 330 eurot, et siis see raha saata Odessasse ja paluda meie kaastöölisel need jalanõud lastele osta.

Saime raha kiiresti kokku ja saatsin raha Odessasse ja lastele osteti uued jalanõud.

Südamlik tänu kõigile, kes said anda toetada nende laste jalanõude ostmiseks!

Taas kogume raha, et osta lastele talve jalanõud.