Rõõm on teile teatada, et oleme taas kaunilt Ukraina reisilt tagasi, mis toimus 18 – 25 september.
Sellel reisil olid kaasas Tõnu Laikre ja Merle Jaanverk Tallinnast.
Sõit toimus lennukiga, ümberistumisega Vilniusest. Vilniuse lennujaamas oli palju juute, kes kõik koos meiega suundusid Ukrainasse, Umani linna, et seal vastu võtta uut 5778 aastat.
Meie reisi eesmärk oli viia jalutule Sergeile uus liikumisvahend ja finantsilisi vahendeid, et ta saaks jätkata oma kodu remontimist. Osta Pavelile vererõhu aparaat, viia ravimeid juudi pensionäridele, osta neile toitu ja kinkida rosh ha shana puhul liiter mett ja soovida juutidele magusat uut aastat.
Umani linnas elab 80 tuhat inimest. Septembrikuu keskel tuleb üle kogu maailma Umani linna kümneid tuhandeid juute, et tähistada uut aastat. Sel aastal oli neid kogunenud 40 tuhat.
Suurem osa linnas elavatest inimestest teenib sellega omale elatist, et majutada juute ja pakkuda kõikvõimalikke teenuseid.
Ukrainas on ametlikult käibel grivna rahatäht, kuid juutide saabudes “tuleb” käibele ajutiselt dollar. Hinnad tõusevad kümme korda. Juutide linnaosas on kõikides poodides ja majutusasutustes käibel vaid ameerika dollar.
Kuna Tõnu ja Merle olid esimest korda Ukrainas ja Umanis, siis üritasime neid viia paljude juutide kodudesse, et nad näeksid mis tingimustes juudid ja millist abi nad vajavad.
Samuti külastasime me Umani linna Elu sõna koguduse pastori peret, Lenat ja Gennadit. Viisime nende lastele maiustusi.
Külastasime ka Umani messiaanlikku kogudust ja Umani Elu sõna kogudust, kus Merle ja Tõnu said jagada Jumala Sõna ja anda isiklikke tunnistusi ja palvetada haigete eest.
Usun, et nad said oma eluks suure kogemuse, mis julgustab neid taas välja minema ja teisi inimesi ja rahvaid teenima.
Endiselt kogume rahalist toetust, et aidata jalutu Sergei kodus remonti lõpetada.
Vaja on välja ehitada küttesüsteem ja taastada pliit.
Lisan pilte.
Soovin ka teile magusat uut aastat !