Oktoobri lõpus koristasime Tartu ja Viljandi juudi kalmistul maha langenud lehti.
Viljandis riisusime lehed ära ja viisime prügimäele. Viljandi juudi kalmistu keskel on üks suur vahtra puu. Oma ala spetsialistid vaatasid selle puu üle ja ütlesid, et puu mädaneb. Oleme saanud Viljandi vallavalitsuselt loa ja plaanime talve jooksul selle ohtliku vahtrapuu maha võtta. Vahtral on olnud palju suuri oksi, mis on varem kukkunud ka kalmudele. Siiani on kõik kalmud terveks jäänud. Teeme ennetustööd ja võtame selle vahtra maha, et tema oksad ei teeks edaspidi kalmudele kahju. Puu mahavõtmise asjus olema ka rääkinud Viljandi ja Tallinna juudi kogukonnaga ja nemad ei ole vastu.
Kui Jumal lubab, siis tuleval aastal plaanime ka Viljandi juudi kalmistul ära vahetada traataia ja postid. Aia pikkus 110 meetrit.

Pärnu juudi kalmistul on plaanis tuleval kevadel istutada lille istikud. Pärnu juudid on soovinud, et nende kalmud oleks teistest eraldatud,kuid aeda ei lubata teha. Plaan on piiri alale istutada lille istikud. Plaanime teha taas talgud ja puurida augud ja tuua mulda ja istutada lille istikud.
Koristades juutide kalmistuid erinevates linnades oleme saanud väga head kontaktid kohalike juutidega.

Õnnistades Iisraeli ja juute, saame ka ise osa Iisraeli õnnistustest!
Olge terved ja väga õnnistatud !