Tegin seda oktoobri kuust kuni mai kuuni 2019.Ruumid sain Viljandi Pauluse kirikult. Keetsin ise supi valmis ja jagasin igal kolmapäeval 30 – 50 inimesele.  Kolmapäeviti on kirikus keskpäeva palvus ehk Jumala Sõna ja peale seda ma jagasin suppi.Eelkõige oli see supp mõeldud kodututele ja puudustkannatavatele inimestele.Rääkisin inimestele evangeeliumi , jagasime traktaate, palvetasime haigete eest, võitsime inimesi Jeesusele. Enamus kodutuid on seotud alkoholi vaimu poolt. 

Puudustkannatavaid inimesi tuli ka Viljandi maakonnast suppi sööma.Enamus inimestel oli ikka ka elukoht, välja arvatud ühel mehel.

See mees, nimeks Enno  on elanud 20 aastat tänaval. Ta on elanud Valgas, Tartus ja nüüd juba kuus aastat Viljandis. Kuna tal ei ole sissekirjutust Viljandis, siis ta ei ole ka Viljandi sotsiaaltöötajatelt ei toidu – ega elamise abi saanud. Sellised on täna meie Eesti seadused, kõik käib ikka nn elukoha järgi.Enno elas prügimäe ääres ühes pisikeses putkas, millel polnud põrandat. Mees magas tekkide otsas põranda peal, katus lasi läbi ja ust ega akent ei olnud ees. Tihti ärkas mees hommikul üles, lumehunnik tekkide peal talvel. Ta on vasakust jalast invaliid ja ei saa hästi kõndida. Kargu asemel on tal jalgratas, mille peale ta toetub ja liigub. Rääkisime talle Jeesusest, andsime süüa, riideid, voodi, madratsi, uue jalgratta. Hakkasin palvetama ja otsima Ennole elamist. Ta ei taha sotsiaalmajas teiste joodikute keskel elada. Oli vaja omaette elamist.Oleks võimalik osta ehitussoojak ja maksta selle eest 1500 eurot, aga sellist raha mul ei olnud. Ehitussoojakut oleks vaja nagunii ümber ehitada selle Enno jaoks,( taas lisaraha)  et seal sees võiks olla ka küttekeha ehk ahi. Mul ei olnud ka ahju.

Sõitsin mööda Viljandit ja palvetasin.Vaatasin, et ühe firma territooriumil oli analoogne putka. Sõitsin sellele territooriumile ja küsisin, et mis firma oma see on ja kes on omanik? Mulle anti telefoninumber. See territoorium kuulus kahele ettevõttele, kus on omanikeks Valdur ja Uno. Uno tegeleb metsaga ja tal on saekaater ja Valdut tegeleb kaevetöödega.Nad ei ole kristlased, uskmatud, edukad ettevõtjad, kuid süda on väga suur ja hooliv !

Olen üle 20 aasta aidanud suuri peresid ja üksikemasid ja kodutuid, kuid see on esimene kord,kus ma näen, et siiralt aidatakse joodiku taustaga meest ja ta saab täiesti uue elu! Tutvustasin ennast, ütlesin millega tegelen ja mis mul vaja ja küsisin putkat, mille mõõdud on kolm korda kolm meetrit kodutu Enno jaoks. Mehed ütlesid, et võtku ma see omale. Päev hiljem ütlesid nad et see putka võib sinna nende territooriumile jääda ja ma lõhkugu põrand, lagi ja seinad ära ja nemad toovad kõik materjalid , et ma ehitaks selle uuesti üles ja soojustaks ära. Nemad toovad kõik uued materjalid.Nii läkski.

Mina lõhkusin kodutute abiga kõik ära ja ettevõtja Valduri abiga ehitasime kuu ajaga selle uuesti üles. Uno tõi uued prussid ja soojustusmaterjali põranda ja lae jaoks ja osb siseseinte ehituseks ja küttekehaks ahju.Valdur tõi soojustuse seinte ja lae jaoks. Vedas juhtme putka juurde ja pani elektri ja valgusti. Uno ja Valdur hankisid ka pleki katuse tarbeks ja välisseinte katmiseks.Ma ei osanud loota, et Enno saab oma väikesesse kodusse ka elektri !Mina ostsin kõik kruvid, niiskuskindla vineeri millest ehitati Ennole voodi ja kapid.Maja ümbrus tasandati, ehitati wc ja ka lisavarjualune jalgrattale ja küttepuudele.Kodutu Enno sai omale uue, päris oma kodu, kus sees ka voodi, klaasiga kapp,laud, toolid, ahi millega talvel maja soojaks saada ja ka pisike elektripliit, kus toitu teha.Ta ostis omale käsisae, et küttepuid lõigata.

Laul 68:7 ütleb: Jumal paneb üksildased elama majadesse ja viib vangid jõukale elujärjele. 


Avastasin, et Piiblis on ka kirjakoht Enno jaoks.Laul 68:7 ütleb: Jumal paneb üksildased elama majadesse ja viib vangid jõukale elujärjele. 
Ennol oli unistus, et ta saaks omaette kodu, kus saaks vanaduspõlve pidada ja kus tal jalad ei külmetaks.Kahel korral olevat tal käed ja jalad ära külmunud magamise ajal. Enno vanemad olid joodikud. Kui Enno oli 16 – aastane, siis ta ema suri ja isa andis poisile 5 rubla ja ütles, et mingu minema ja katsugu nüüd ise eluga hakkama saada ! Nii sattus Enno tänavale ja hiljem halba seltskonda ja halvas seltskonnas sai ka noarünnaku ohvriks ja korra on ta ka vanglas olnud, aga seda vana elu ta enam ei taha. Jumal viis mind Ennoga kokku supiköögis ja seal sai ta päästetud ja uue elu ja ka päris uue kodu. Au Jumalale !

Sügisel, oktoobrikuus alustan taas supiköögi ja evangeeliumi kuulutamisega. Nüüd juba koduga Ennoga, kes ei ole enam kodutu palus minu abi – tal on üks tuttav 63 – aastane mees, kes oli hiljuti kaotanud tulekahjus kodu. Tal ei ole kuskil elada. Lubas panna sügisel metsa telgi üles. Vaja on ka seda meest aidata ja kasvõi sarnane pisike majake üles ehitamisega.


Kallis sõber ! Kui Sinu südames on sarnased asjad ja sarnaste inimeste saatus, siis palun toeta meie tegemisi.Summa suurus ei ole oluline. Olgu selleks viis või viissada eurot, vajame igat eurot, kuigi viiesaja euroga saab rohkem aidata. Olen iga euro eest tänulik !

Raha võib kanda Mtü Hea Isa pangakontole EE271010220214386225 (kodutute töö)  

Ette tänades,Ants Opermann